Pro zájemce o členství

Chceš se stát členem TJ Orion?

Nejlepší je se k nám přijít nejdřív podívat, jak to vypadá, jak probíhá trénink.

V případě, že se ti u nás líbí, stáhni si PŘIHLÁŠKU, čitelně ji vyplň hůlkovým písmem a zanes do oddílu. Přihlášky se projednávají na schůzích výboru jezdeckého oddílu, které se konají na přelomu každého měsíce. Pokud budete přijati, budeme vás mailem či telefonicky kontaktovat. 

Zápisné do členské základny činí 1500 Kč. 

Pro výcvik v sedle
Do sedla přijímáme zájemce od 13 let. Nejdřív se musí osvědčit v tzv. nejezdících - "nejezdící" je označení pro členy oddílu, kteří se chodí do oddílu učit základům péče o koně, platí čtvrtletně 900Kč. Po přeřazení do jezdících platí děti čtvrtletně 2700 Kč. Tréninky probíhají dvakrát týdně (na výběr jsou tyto dny: pondělí, středa, pátek, sobota). Více informací o jezdcích najdete ZDE.


Pro voltiž
Do voltiže přijímáme i menší děti, než se přijímají do sedla - většinou již od sedmi let. Pokud máte zájem přihlásit vaše dítě právě na voltiž, určitě se stavte v některý z tréninkových dní (v úterý či ve čtvrtek okolo 16:30), abyste viděli, jak voltiž vůbec vypadá. Voltižáci platí 2100 Kč čtvrtletně. Pro mladší děti nabízíme vožení na poníkovi - tzv. baby-voltiž. Za baby-voltiž se platí pololetně 1600 Kč - na koni se střídá okolo pěti dětí. Více informací o voltiži najdete ZDE.
Jezdci i voltižáci kromě měsíčního jízdného platí ještě ročně oddílový příspěvek 100 Kč.

Pro všechny jezdící členy platí také brigádnická povinnost - pro děti starší 15 let odpracovat 10 brigádnických hodin měsíčně (v zimních měsících pouze pět), pro děti mladší 15 let odpracovat 5 brigádnických hodin měsíčně (v zimních měsících dvě). Jednou zhruba za tři měsíce vychází na děti tzv. víkendová služba, kdy mají povinnost se o koně postarat o víkendu (odpracované hodiny na víkendové službě se počítají do brigádnických hodin také). Za každou neodpracovanou hodinu jsou jezdci i voltižáci sankciováni 100 Kč

Závěrem jen upozornění, že jízdné se platí čtvrtletně - tedy i o prázdninách a stejně tak platí o prázdninách i brigádnická povinnost. (Ale zároveň i o prázdninách můžou děti chodit jezdit - pokud zrovna koně nejsou na táborech).